Przedłużanie rzęs metodą 1:1. Wszystko o stylizacji rzęs

Coraz rzadziej jesteśmy zadowolone z tego, jak wyglądają nasze rzęsy – za krótkie, za rzadkie, za jasne, za mało podkręcone. Zamiast codziennie męczyć się z maskarą, możemy zdecydować się na przedłużanie rzęs np. metodą 1:1. Czy to bezpieczne?

Rzęsy można wystylizować tak, żeby podkreślić spojrzenie i nadać oczom piękny, wyrazisty kształt. Standardowo robimy to, używając tuszu do rzęs. Dobra maskara może wydłużyć, zagęścić i podkręcić rzęsy, ale działa tylko tymczasowo. Jest ryzyko, że będzie się rozmazywała i osypywała. O wiele trwalsze wydaje się przedłużanie rzęs.

Przedłużanie rzęs – jak wskazuje nazwa, nadanie naturalnym rzęsom odpowiedniej długości i gęstości poprzez przyklejenie sztucznych rzęs: pojedynczych lub w kępkach. Wyróżnia się dwie podstawowe metody przedłużania rzęs:

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – do każdej naturalnej rzęsy przykleja się jedną sztuczną, dzięki czemu efekty są naturalne i nieprzesadzone.
Przedłużanie rzęs objętościowo – do każdego naturalnego włoska przyczepia się kępkę dwóch lub więcej sztucznych rzęs, dlatego efekty są bardziej wyraziste.

Zabieg jest nie tylko kosztowny, ale również czasochłonny. Wymaga sporych umiejętności, dlatego warto wybierać polecane salony, w których pracują profesjonalne stylistki rzęs. To pozwoli uniknąć sytuacji, w której przedłużanie rzęs zostaje wykonane nieprawidłowo. Fuszerka może kosztować nas podrażnienie okolic oczu, a nawet poważne problemy ze wzrokiem. Ważne jest to, jakie rzęsy wybierzemy do przedłużania, jaki klej do rzęs będzie użyty i jak przebiegnie cały zabieg.

Jak wygląda przedłużanie rzęs?

Tak naprawdę przedłużanie rzęs niewiele różni się np. od przyciemniania rzęs henną albo liftingu rzęs. Zabieg wygląda podobnie. Kosmetyczka zabezpiecza okolice oczu specjalnymi płatkami, żeby nie ubrudzić ich klejem. Następnie rzęsa po rzęsie przykleja syntetyczne włoski u nasady naturalnych rzęs, co jest równie żmudną pracą, jak malowanie rzęs henną. W zależności od metody może to być jeden włosek na jedną rzęsę lub nieco więcej. Nie zawsze sztuczne rzęsy są przyczepiane do wszystkich naturalnych rzęs – wszystko zależy od potrzeb. Cały zabieg trwa nawet 1,5 godziny lub dłużej, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

Zdecydowanie najpopularniejsza metoda to przedłużanie rzęs 1 do 1. W tym przypadku używa się pojedynczych sztucznych rzęsek, dlatego efekty są nieprzesadzone i bardzo naturalne. Celem przedłużania rzęs tą metodą jest:

• dodanie rzęsom kilku mm długości,
• zagęszczenie i przyciemnienie linii rzęs,
• optyczne powiększenie oczu,
• skrócenie czasu koniecznego na makijaż.

Do przedłużania rzęs możemy użyć rzęs z różnych materiałów: syntetycznych (z włókien poliestrowych) lub naturalnych (z jedwabiu, norek syberyjskich). Doklejane rzęsy mogą różnić się między sobą także długością, grubością i stopniem podkręcenia, dlatego dobra stylistka rzęs zawsze dobierze je indywidualnie do układu naturalnych rzęs, kształtu oczy i całej twarzy. Nie każdemu będzie pasowała taka sama długość i ilość rzęs.

Jak często uzupełniać rzęsy?

Sztuczne rzęsy przykleja się wyłącznie do dorosłych rzęs, ponieważ one są najmocniej ukorzenione w powiece. Niestety, w związku z naturalnym cyklem wzrostu i życia rzęs, naturalne włoski z czasem wypadają, a wraz z nimi te sztuczne. Mogą pojawiać się miejscowe ubytki, które trzeba uzupełniać. Dlatego przedłużanie rzęs nigdy nie jest jednorazową wizytą u kosmetyczki, ale niesie ze sobą konieczność kilkukrotnych wizyt np. co 2-3 tygodnie.

Kiedy chcemy wrócić do swoich rzęs, również konieczna jest wizyta u stylistki. Przedłużane rzęsy trzeba odpowiednio zdjąć, żeby nie wyrwać, ani nie uszkodzić naturalnych włosków.

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu?

1. Nie wolno używać kosmetyków na bazie tłuszczów: dwufazowych płynów do demakijażu, tłustych kremów pod oczy, gęstych korektorów. Tłuszcze rozpuszczają klej do rzęs, dlatego mogą skracać trwałość efektów.

2. Przed 24 godziny po przedłużaniu rzęs nie wolno ich dotykać, mieć kontaktu z wodą (parą wodną) i żadnymi kosmetykami. Należy unikać sauny, basenu, prysznica i nie wolno robić makijażu, aby klej mógł wyschnąć.

3. Należy ograniczyć malowanie rzęs. Przedłużane rzęsy powinny być na tyle gęste, ciemne i wyraziste, że tusz do rzęs jest niepotrzebny. Sztuczne rzęsy można co prawda malować, ale zmywanie z nich wodoodpornej maskary może osłabić mocowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

*