Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs. Jak najlepiej wystylizować rzęsy?
Sztuczne rzęsy są wygodne. Oszczędzają czas, który każda kobieta traci codziennie na zrobienie makijażu. Jeśli zdecydujesz się na przedłużanie rzęs, musisz też wybrać metodę. Przedłużanie 1:1 czy może objętościowe? Sprawdź, jakie są różnice.
Zabieg ten został spopularyzowany przez celebrytki. Przedłużanie rzęs jest dziś jednym z najczęściej wykonywanych w gabinetach kosmetycznych zabiegów. Wiele kobiet decyduje się na niego ze względów estetycznych – żeby ładniej wyglądać. Niektóre z nich szukają oszczędności czasu – sztuczne rzęsy mają być zamiennikiem dla maskary.
Komfort codzienności
Czemu przedłużanie rzęs, a nie sztuczne rzęsy do samodzielnego przyklejenia? Te również są popularne, ale wybierają je raczej kobiety o naturalnie ładnych rzęsach, które chcą podkreślić swoje spojrzenie tylko na specjalne okazje. Większość pań wybiera profesjonalne przedłużanie rzęs u kosmetyczki. To wygodniejsze rozwiązanie, które daje trwałe efekty – średnio kilka tygodni, nawet do 2 miesięcy, jeśli w odpowiedni sposób dbamy o przedłużane rzęsy. To oznacza, że dzięki jednemu zabiegowi możemy wyglądać perfekcyjnie przez 24 godziny na dobę, bez konieczności tuszowania rzęs, bez uciążliwego demakijażu oczu. Przedłużanie rzęs daje komfort, którego nie zapewnia ani maskara, ani jednorazowe sztuczne rzęsy na pasku.
Jaki rodzaj rzęs stosuje się do przedłużania?
1. NATURALNE – robi się je z futra norek syberyjskich, które jest niezwykle cienkie, lekkie i delikatne, a więc zapewnia bardzo naturalne efekty. Rzęsy z futra norek nie obciążają naszych rzęs, mają zbliżoną do siebie grubość i zróżnicowaną długość. Nie jest to opcja odpowiednia dla wegan oraz osób uczulonych np. na sierść niektórych zwierząt.
2. JEDWABNE – pozyskuje się z protein jedwabiu, czyli również są niejako pochodzenia zwierzęcego. Mają bardzo naturalny skręt, są lekkie i nie obciążają włosków, dlatego przedłużanie rzęs za ich pomocą również daje efekty zbliżone do naturalnych. Wadą jest konieczność regularnego czesania rzęs, bo jedwabne włoski mogą się odkształcać np. podczas snu.
3. SYNTETYCZNE – produkowane są z tworzyw sztucznych. Mają imitować naturalne rzęsy, ale z uwagi na bardziej regularny kształt, układają się najgorzej. Plusem jest duży wybór kolorów, grubości, długości, a nawet profili skrętu. Syntetyczne sztuczne rzęsy nie uczulają, ale są za to mniej elastyczne od tych naturalnych i mogą się plątać.
Przedłużanie rzęs – najpopularniejsze metody
Na pierwszej wizycie u kosmetyczki zawsze warto skonfrontować swoje oczekiwania z rzeczywistością. Styliska rzęs, która zna się na swojej pracy, z pewnością pomoże dopasować rodzaj rzęs oraz ich kształt, kolor, grubość do naszej twarzy. Unikniemy przerysowanego efektu, jeśli oddamy się w ręce specjalistki. Niestety wiąże się to z wyższym kosztem, który uzależniony jest też od metody przedłużania rzęs. Który sposób jest najlepszy?
• Przedłużanie rzęs metodą 1:1
Najprostsza, najtańsza i prawdopodobnie dlatego najpopularniejsza metoda. Popularność przedłużania rzęs 1:1 nie słabnie wraz z upływem lat. Na czym polega ten zabieg?
W tej sytuacji używa się tylko pojedynczych rzęs. Do jednego naturalnego włoska przykleja się jedną sztuczną rzęsę. W zależności od potrzeb i tego, jak bardzo chcemy zagęścić rzęsy, można doczepić je do każdej lub tylko niektórych rzęs. Efekt będzie wówczas bardziej lub mniej naturalny, podobnie jak wtedy, gdy użyjemy włosków o różnej grubości, długości i kolorze.
• Przedłużanie rzęs metodą 2:1
Rzęsy 2D to pierwsza z objętościowych metod przedłużania rzęs. Daje dużo bardziej wyraziste efekty niż przedłużania 1:1, ale wiąże się to oczywiście z wyższym kosztem.
Przedłużanie rzęs metodą 2D polega na doklejeniu do jednego naturalnego włoska dwóch sztucznych rzęs – jedna przykleja się od góry, a drugą od spodu. Obie powinny znajdować się u nasady rzęs, aby efekt był naturalny. Ze względu na to, że jedna naturalna rzęsa musi udźwignąć aż dwie sztuczne, do tej metody poleca się naturalne rzęsy z futra norek.
• Przedłużanie rzęs metodą 3:1
Kolejna wariacja na temat objętościowego przedłużania rzęs to rzęsy 3D. Ma zarówno swoich zwolenników (bardzo wyraziste efekty), jak i przeciwników (obciąża rzęsy).
Analogicznie jak w przypadku poprzedniej metody przedłużanie 3:1 polega na doklejeniu do jednej naturalnej rzęsy aż trzech sztucznych włosków. Również w tym przypadku poleca się wykorzystanie naturalnych, lżejszych rzęs z futra. Nie należy ich również przyklejać do każdej rzęsy, a tylko do tych mocnych, które utrzymają takie obciążenie. Efekt jest spektakularny.
• Przedłużanie rzęs metodą mieszaną
Opcja dla niezdecydowanych? Raczej świetne rozwiązanie, kiedy zależy nam na maksymalnie dopasowanym do naszych potrzeb efekcie. Przedłużanie rzęs metodą mieszaną wygrywa.
Metoda mieszana, jak sama nazwa wskazuje, polega na doczepianiu do naturalnych włosków sztucznych rzęs w różnych konfiguracjach. Do najgrubszych rzęsy można przyczepić rzęsy metodą 3:1 – trzy sztuczne rzęsy na jedną naturalną. Gdzieniegdzie dokleja się dwie rzęsy, a miejscami tylko jedną. Dzięki temu efekty są maksymalnie naturalne, choć zabieg wymaga więcej pracy.