Ważne pytania o tusz do rzęs – sprawdź, jak wybrać najlepszą maskarę
Tusz do rzęs to wciąż „magiczny” kosmetyk – dzięki niemu nawet bez pełnego makijażu wyglądamy olśniewająco: buzia staje się wypoczęta, a spojrzenie nabiera blasku. Co należy wiedzieć o tuszach do rzęs? Jak wybrać najlepszą maskarę? Kiedy wyrzucić tusz do rzęs? Czy może on regenerować lub niszczyć włoski? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. Zapraszamy!
1. Jak dobrać tusz do rzęs i kupić ten najlepszy?
To pytanie najczęściej nurtuje kobiety. W drogeriach i na forach internetowych bez przerwy pada pytanie: jaki tusz do rzęs polecacie?
Okazuje się, że dobry tusz do rzęs powinien spełniać kilka warunków. Oto najważniejsze z nich:
– wybieraj tusz, który ma dobrą szczoteczkę – najlepiej silikonową, niezbyt dużą, odpowiednio wyprofilowaną, czyli zwężaną na końcach Włoski nie powinny być zbyt szeroko rozstawione, ponieważ wówczas tusz poskleja rzęsy; dobra spiralka to połowa sukcesu, przy wyborze maskary. Te najlepsze stylizują rzęsy i doskonale je rozdzielają
2. Jak zmyć tusz do rzęs domowymi sposobami?
Sama woda oczywiście nie wystarczy, aby dokładnie osunąć maskarę z rzęs, ale jeśli akurat skończył Ci się płyn do demakijażu, zamiast niego możesz wykorzystać jogurt naturalny, ciepłe mleko lub naturalny olejek (jojoba, arganowy, kokosowy, shea). Wystarczy nałożyć specyfik na rzęsy i powiekę, odczekać chwilę i zetrzeć wszystko delikatnie za pomocą wacika. Czynność powtarzaj, dopóki wacik nie będzie czysty.
3. Dlaczego tusz do rzęs się rozmazuje?
Kupiłaś maskarę dobrej jakości i z zaskoczeniem stwierdzasz, że się rozmazuje i jest nietrwała? Bywa, że wina leży w składzie maskary. Zbyt duża ilość olejków lub tłusta konsystencja sprawia, że cząsteczki tuszu mają małą przyczepność i po kilku godzinach mogą spływać z rzęs. Czasami jednak same jesteśmy za to odpowiedzialne: nieuważne kremowanie twarzy sprawia, że na rzęsach zostaje olejek, krem, serum lub po prostu osadza się na nich sebum (zwłaszcza wśród pań o tłustej cerze). Wówczas tusz do rzęs miesza się ze „obcą”, śliską formułą i jego trwałość znacznie się obniża. Z tego samego powody maskara może się kruszyć, odbijać na powiece lub osypywać.
4. Kiedy wyrzucić tusz do rzęs?
Odpowiedź jest dosyć oczywista: tusz do rzęs wyrzucamy, kiedy już jest stary. Po czym to poznać? Najczęściej traci wodę ze składu, a zatem staje się po prostu suchy, nabiera się go mniej na szczoteczkę, a na rzęsach tworzy grudki i zrosty. Gdy zauważysz, ze konsystencja Twojej maskary zmieniła się a makijaż sprawia problem – czas rozstać się z tuszem do rzęs i kupić nowy.
5. Czy tusz do rzęs niszczy rzęsy?
Tusze do rzęs o syntetycznym, kontrowersyjnym składzie mogą niszczyć rzęsy – przesuszają, oblepiają zbyt mocno włoski i wymagają inwazyjnego demakijażu, który je wyrywa. Dlatego warto sięgać po maskary, które mają w składzie naturalne substancje odżywcze wysokiej klasy.
Istotną cechą rzęs jest ich sorpcyjność, czyli zdolność wchłaniania substancji. Im lepszy skład ma maskara, tym lepiej dla naszych rzęs.